Posadzki Sochaczew Płock Kutno Łowicz Łódź Tyrajscy
Posadzka – rodzaje, zastosowania – posadzki Sochaczew Płock
Posadzka jest ostatnią warstwą podłogi i stanowi zarazem jej element wykończeniowy. Być może nie do końca zdajemy sobie sprawę, że na rynku istnieje cały szereg rodzajów posadzek. Jakie więc posadzki wyróżniamy? Gdzie stosujemy? Oraz – co istotne – jakie czynniki wziąć pod uwagę przy wyborze posadzki? Posadzki płock dzielimy na: bezspoinowe, spoinowe, mozaikowe oraz żywiczne.
Posadzki bezspoinowe wykonuje się z gliny, zaprawy cementowej, gipsowej, wapiennej, magnezowej i żywic. Spoinowe stanowią połączenie elementów takich jak płyty kamienne, płyty ceramiczne, panele podłogowe, deski i tak dalej. Posadzki mozaikowe złożone są z wielu drobnych, często kolorowych elementów (kamiennych, ceramicznych). To one zwykle pełnią funkcję dekoracyjną w danej przestrzeni. Posadzki żywiczne powstają poprzez połączenie żywic oraz różnego rodzaju kruszyw. Co ważne, są zmywalne oraz wykazują wysoką odporność na zmywanie. Oczywiście, istnieje jeszcze jeden rodzaj posadzek, mianowicie posadzki przemysłowe. Stosuje się je w halach produkcyjnych, magazynach, oraz wszystkich tych przestrzeniach, gdzie podłoga narażona jest na duże obciążenie. Do takich obciążeń zaliczamy: składowanie na niej materiałów, umieszczenie maszyn, jazdę wózków widłowych oraz innych, ciężkich środków transportu.
Posadzki przemysłowe w Kutnie Łowiczu i Łodzi od Tyrajskich
Posadzka przemysłowa jest z założenia bardzo odporna na ścieranie, łatwa w utrzymaniu czystości (nie nasiąka wodą, jest odporna na rozpuszczalniki), wykazuje właściwości antypoślizgowe, jest odporna na uderzenia. Należy pamiętać, że na posadzki przemysłowe działają najróżniejsze czynniki bezpośrednio związane z technologią produkcji: wysoka temperatura, działanie kwasów, olei oraz chemikaliów, które mogą powodować dodatkowe naprężenia jak również przyspieszać zniszczenie posadzki. Na przykład w garażach stosuje się powłokę epoksydową, która jest bardziej wytrzymała na uderzenia niż tradycyjna posadzka z gresu, a jeżeli powstanie uszkodzenie łatwo jest ją naprawić.Takiej posadzki również się nie konserwuje. Obecnie posadzki przemysłowe najczęściej wykonuje są z betonu i żelbetu. Kiedyś wykonywano je również z drewnianych kostek oraz cegły.
Często stosuje się na przykład okładziny by poprawić jej estetykę. Przy zakupie posadzki warto zastanowić się do czego właściwie będzie nam ona służyć oraz na jakim efekcie zależy nam najbardziej. Należy również wziąć pod uwagę czas, który trzeba poświęcić na jej ułożenie – w zależności od rodzaju posadzki, czas będzie odpowiednio krótszy lub dłuższy. Kolejnym czynnikiem, który powinniśmy przemyśleć jest cena.