terapia warszawa, terapia par warszawa, terapia rodzinna warszawa, mediacje warszawa, psychoterapia par warszawa, warszawski ośrodek pscyhoterapii i psychiatrii, pcm warszawa, dobry terapeuta warszawa, co to są mediacje, terapeuta rodzinny, terapia psychologiczna warszawa, depresja warszawa, warszawa psychiatra, psycholog mokotów, terapia dla par, mediacje w sprawach ursynów, psychiatra prywatnie warszawa, psycholog warszawa wola, dda terapia warszawa, terapie uzależnień, psycholog dla młodzieży, sexuolog warszawa, terapia ręki warszawa, przychodnia zdrowia psychicznego warszawa, terapia dla małżeństw,
psychiatra warszawa,  USŁUGI I INNE

Terapia par, małżeństw Warszawa – poradnia

Zaczyna się wszystko pięknie.

Para staje na ślubnym kobiercu, jest radość, szczęście, uśmiechy na twarzach nowożeńców i gości.

Niektórzy wyobrażają sobie, że tak będzie już zawsze, że czeka ich życie niemal jak z bajki, bez problemów i trosk.

Jednak problemy pojawiają się zawsze. Czy jest jakaś skuteczna terapia par i rodzinna?

Bardzo ciekawe rady dotyczące życia rodzinnego, rozwiązywania problemów możemy znaleźć w książce, która jest dostępna niemal w każdym domu, a mianowicie w Biblii.

Kiedy iść po poradę do poradni małżeńskiej, dla par. Warszawa ma dobrą poradnię -terapia par.

Przyjrzyjmy się może kilku z nich:

1- Bardzo ważnym elementem związku małżeńskiego jest wzajemna wymiana myśli. I wcale nie są konieczne tutaj mediacje z udziałem osób trzecich.Wystarczy najzwyczajniej zapytać współmałżonka, co zrobić aby być lepszym mężem, albo lepszą żoną. Lub skorzystać z terapia par / małżeństw Warszawa.terapia warszawa, terapia par warszawa, terapia rodzinna warszawa, mediacje warszawa, psychoterapia par warszawa, warszawski ośrodek pscyhoterapii i psychiatrii, pcm warszawa, dobry terapeuta warszawa, co to są mediacje, terapeuta rodzinny, terapia psychologiczna warszawa, depresja warszawa, warszawa psychiatra, psycholog mokotów, terapia dla par, mediacje w sprawach ursynów, psychiatra prywatnie warszawa, psycholog warszawa wola, dda terapia warszawa, terapie uzależnień, psycholog dla młodzieży, sexuolog warszawa, terapia ręki warszawa, przychodnia zdrowia psychicznego warszawa, terapia dla małżeństw,

Ważne jest, aby uważnie słuchać co druga strona ma do powiedzenia, a z wspólnych rozmów wyciągać stosowne wnioski. Nie należy też oczekiwać, że mąż, czy żona natychmiastowo wprowadzi wszystko w czym, ważne jest okazywanie sobie nawzajem cierpliwości, wzajemnie uczyć siebie tego, jak sprawiać swej drugiej połówce radość.

2- Przed każdą rozmową warto się zastanowić, dokładnie przemyśleć, to co chcemy powiedzieć. Nie ulega wątpliwości, że nie tylko sam dobór słów jest ważny, ale również sposób w jaki to zrobimy.

3- Dwie osoby, to dwa charaktery, czasem całkowicie odmienne osobowości. Niekiedy może się okazać, że chociaż przed ślubem w wszystkich sprawach się ze sobą zgadzaliśmy to nagle po ślubie na wiele spraw mamy całkiem różne spojrzenie. Warto więc pracować nad wypracowywaniem wspólnego stanowiska. W każdej ważnej kwestii jedna strona powinna naradzać się z drugą.

4- Nie można oczekiwać, że nasza połówka będzie idealna we wszystkim co robi. Istotne jest jednak by skupiać się na jej zaletach, których niewątpliwie ma o wiele, wiele więcej niż wad.

5- Konieczne jest zadawanie sobie od czasu do czasu takich pytań, jak:
Czy w jakiś sposób daje odczuć mężowi (żonie), że jest dla mnie ważna? Kiedy ostatnio zrobiłem/am coś, aby pokazać mężowi/żonie, jak bardzo jego/ją kocham.?

Zadawanie sobie takich pytań, a co ważniejsze działanie w tym kierunku, to najbardziej skuteczna metoda na silny i trwały związek.

6- Słowa są ważne, ale o wiele ważniejsze są czyny.
Małżeństwo musi być czymś priorytetowym, bez regularnego spędzania czasu nawet terapia nie jest w stanie nic zdziałać.

7- Kiedy już się pojawią problemy, niekiedy chcielibyśmy je natychmiastowo rozwiązać. Nie zawsze jest to jednak dobry pomysł. Czasami lepiej odczekać odpowiednią ilość czasu, a następnie wspólnie przedyskutować problem. Jedna strona nie może przerywać drugiej, konieczne jest też uważne słuchanie, nawet jeśli nie byłoby to dla mnie przyjemne. Może się też pojawić pomysł, aby problemy delikatnie omijać, ale czyniąc w taki sposób na pewno ich nie rozwiążemy.

8- Problemy mogą się pojawić również wtedy, kiedy w rodzinie pojawi się potomek. Żona mogłaby np. poświęcać dziecku tyle czasu, że mąż mógłby się poczuć zaniedbany. Jaka jest skuteczna rada aby tego uniknąć? Zaangażować męża w opiekę nad maleństwem! Pamiętać też trzeba, że obie strony potrzebują czasu, by odnaleźć się w nowej sytuacji.

Poradnia małżeńska, terapia par w Warszawie – +48 605.038.545

Wiele ośrodków proponuje całą gamę różnorakich terapii dla małżeństw, par itd. Czy okazują się one skuteczne? Nieraz tak, nieraz nie – różnie z tym bywa. Stosowanie się do zaledwie ośmiu rad, które są na wyciągnięciu ręki pomoże nie tylko uniknąć różnorakich problemów, ale przede wszystkim stworzyć niezwykle silną rodzinę, która będzie w stanie przetrwać – nawet największy sztorm!