Idealny dobór sukni ślubnej do figury
ślub,  suknie ślubne,  suknie ślubne 2023,  wesele

Jak dopasować fason sukni ślubnej do sylwetki?

Każda Panna Młoda pragnie wyglądać na swoim ślubie jak księżniczka. Przy wyborze tej najważniejszej sukni w życiu należy kierować się kilkoma kryteriami. Najmodniejsze trendy to nie wszystko. Przede wszystkim należy dobrać taką suknię ślubną, aby była wygodna, a Panna Młoda czuła się w niej pięknie i komfortowo. Suknia powinna podkreślać walory kobiety i ukrywać niedoskonałości. Nie każdy fason będzie odpowiedni dla danej figury. Nasz salon podpowie, jakie fasony sukien ślubnych są odpowiednie dla różnych typów budowy ciała.

Określ swoją figurę

Panny Młode bardzo często popełniają błąd, wybierając fason sukni ślubnej taki jak im się podoba, a nie jaki jest odpowiedni dla ich budowy ciała. Niestety, to może sprawić, że kreacja nie będzie się dobrze prezentować. Dlatego pierwszą czynnością przy wyborze sukni jest określenie typu swojej sylwetki. Klasyfikacja Diora dzieli damską sylwetkę na 5 rodzajów.

Litera A (gruszka)

Kobiety z tego typu figurą wyróżniają się wyraźną, szczupłą talią, niewielkim biustem, natomiast ich dolne partie ciała są zdecydowanie większe. W tego typu sylwetkach należałoby się skupić na zatuszowaniu bioder oraz ud. Powinnaś podkreślić piękną talię oraz zgrabne plecy.
Dla tego typu figury suknia powinna mieć obcisłą górę oraz lekko rozkloszowany dół. Często góra sukni jest osobnym gorsetem. Panie z figurą typu gruszka powinny unikać sukni typu syrena. Dobrym wyborem będzie w tym przypadku suknia typu princessa.

Litera H (jabłko)

Ten typ figury wyróżnia się obfitym biustem, krągłymi biodrami oraz często odstającym brzuszkiem. Przy tej figurze powinno skupić się na zatuszowaniu krągłości w okolicach brzucha i bioder. Sylwetka ta posiada natomiast piękny, duży biust, który na pewno możesz podkreślić odpowiednio dobranym dekoltem.
Przy tej budowie ciała, podobnie jak w przypadku litery A, suknia powinna mieć obcisłą górę uwydatniającą biust oraz rozkloszowany dół, typ princessy. Trzeba jednak zwrócić uwagę, aby suknia miała odpowiednio wysoko odcięcie w talii, często zaznaczony paskiem lub innymi ozdobami.

Litera X (klepsydra)

Jest to figura, do której dąży wiele kobiet. Idealne proporcje bioder, ramion i biustu z doskonale zaznaczone wąską talią. Właścicielka takiej figury może sobie na dużo pozwolić.
Panie z figurą w kształcie klepsydry mogą zdecydować się na suknię prostą lub nawet rybkę, inaczej syrenę. Jest ona bardzo dopasowana i rozszerza się od kolan ku dołowi.

Litera Y (kielich)

Litera Y cechuje się rozbudowanymi ramionami w stosunku co do dolnych partii ciała. Tu należałoby postawić na rozkloszowane doły sukien, aby zrównoważyć sylwetkę. Najlepiej unikać również sukien z odkrytymi ramionami.
Najlepszym wyborem w tym przypadku będą princessy z rękawami, które są bardzo modne w 2023 roku.

Litera I (linijka)

Często nazywana „chłopczycą”. Ta figura jest bardzo filigranowa, z drobnym biustem oraz mało odznaczającą się talią. Warto tu podkreślić szczupłe plecy, należałoby natomiast optycznie powiększyć biust.

Dobór odpowiedniego fasonu sukni ślubnej

Jak widzisz, wszystko zależy od tego, jaka jest Twoja figura. Przed wyborem sukni ślubnej koniecznie zapoznaj się zatem z powyższymi wskazówkami, a na pewno uda Ci się wybrać perfekcyjnie dobraną suknię ślubną. Możesz jednak być spokojna – kolekcja Gala na rok 2023 gwarantuje Ci  szeroki wybór sukni, dla każdego rodzaju figury!